Wybierz region

Wybierz miasto

  II Międzynarodowy Halowy Mityng Skoku Wzwyż Pedro's Cup Łódź 2008

  Autor: Bogusław Kukuć

  2008-02-08, Aktualizacja: 2008-02-08 02:09 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Trudne chwile przeżywa Artur Partyka, pomysłodawca i główny organizator II Międzynarodowego Halowego Mityngu Skoku Wzwyż Pedro's Cup Łódź 2008. Ta impreza odbędzie się w sobotę, 9 lutego, o godz. 17.

  Trudne chwile przeżywa Artur Partyka, pomysłodawca i główny organizator II Międzynarodowego Halowego Mityngu Skoku Wzwyż Pedro's Cup Łódź 2008. Ta impreza odbędzie się w sobotę, 9 lutego, o godz. 17.30 w Hali Parkowej przy ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi.

  Gwiazdą zawodów miał być Linus Thornblad, który w ubiegłym sezonie skoczył 238 cm. Szwedzki medalista halowych mistrzostw świata i Europy jest jednym z kandydatów do medalu halowych mistrzostw świata, które odbędą się za miesiąc w Walencji. Menedżer skoczka zadzwonił wczoraj do Partyki, że zawodnik ma grypę i jego start w Łodzi nie jest możliwy. Kłopoty z kolanem sygnalizuje również Amerykanin Jamie Nieto, czwarty skoczek finału olimpijskiego w Atenach (234 cm). W tej sytuacji Partyka w awaryjnym trybie próbował znaleźć dublerów. Rekordzista Polski przyznaje, że łatwiej było skakać niż organizować imprezy. Stres jest z pewnością większy.

  Mimo to warto się wybrać do hali obok parku 3 Maja. Organizatorzy ustawili tak kolejne wysokości, by można było poprawić rekord obiektu, czyli 230 cm. Ta wysokość zapewniła zwycięstwo przed rokiem mistrzowi świata z Helsinek Jurijowi Krymarence. Przypomnijmy, że zwycięzca tegorocznego konkursu otrzyma 1000 euro, a dodatkowa premia za poprawienie rekordu imprezy wynosi także 1000 euro. Zdobywca drugiego miejsca dostanie 750 euro, a trzeciego 500 euro. Kilku zawodników zagranicznych już przyjechało do Łodzi, np. Ukrainiec Aleksander Nartow, który ma rekord życiowy 230 cm. Skakać będą także Czech Svatoslav Ton (233 cm), Ukraińcy Andrij Sokolovsky (238 cm) oraz Jurij Szapowar (230). Partyka stara się namówić do startu Nicolę Ciottiego. Przystojny Włoch przed rokiem bardzo się podobał żeńskiej części widowni. Przy dyskotekowej oprawie muzycznej zawodów czuł się jak ryba w wodzie.

  Na najlepsze tegoroczne rezultaty liczy polska czołówka. W pierwszym mityngu Michał Bieniek nawiązał walkę z najlepszymi i był na podium. Skoczył 228 cm, zajmując trzecie miejsce. Na największe oklaski może liczyć Sylwester Bednarek. Skoczek Rudzkiego Klubu Sportowego ma rekord życiowy 226 cm. W tym sezonie poprawiał się z każdym startem. W Spale skoczył 220 cm, minimalnie strącając 228 cm. Gdyby pokonał tę wysokość, to zostałby nowym rekordzistą Polski juniorów. A rekord w tej kategorii wiekowej też należy do Partyki (227 cm).

  - Bardzo bym się cieszył, gdybym stracił ten rekord - mówi Partyka. - Nawet ustawiliśmy progi podwyższania poprzeczki tak, by Sylwek mógł atakować 228 cm.

  Ciekawe, jaki wynik uzyska Robert Wolski. Olimpijczyk z Łęczycy przed rokiem doznał kontuzji w Dreźnie i miał stracony sezon. Od października trenuje poza kadrą.

  Bilety kosztują 10 i 15 zł. Pierwszych 20 Czytelników, którzy zgłoszą się dziś od godz. 10 do redakcji patrona medialnego "Polski Dziennika Łódzkiego" przy ul. Skorupki 17/19, otrzyma darmowe karty wstępu.

  Budżet mityngu jest skromny i wynosi 200 tys. złotych, z czego 86 tys. daje Urząd Miasta, jako wsparcie promocji Łodzi. Głównym sponsorem jest firma Kawa Pedro's, która wspiera także halowy mityng w Bydgoszczy i letni w Szczecinie. Organizatorami łódzkich zawodów są też: Społeczne Towarzystwo Sportowe "Rozwój" i Wyższa Szkoła Informatyki, a sponsorami: MPK, MPO, Centrum Targowe "Ptak" i Perfekcyjne Przyjęcia.

  Dziś o godz. 11 w Hali Parkowej odbędzie się mityng skoku wzwyż juniorek i juniorów w czterech kategoriach.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)