Wybierz region

Wybierz miasto

  Hotel, multikino, lodowisko w dawnej ,Norbelanie"

  Autor: markos

  2000-05-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Największe w Polsce centrum handlowo-rozrywkowe z hotelem, biurowcem i wielokondygnacyjnym parkingiem na 1500 samochodów powstanie na liczącym ponad 3,5 ha terenie dawnych zakładów ,Norbelana" przy zbiegu ul.

  Największe w Polsce centrum handlowo-rozrywkowe z hotelem, biurowcem i wielokondygnacyjnym parkingiem na 1500 samochodów powstanie na liczącym ponad 3,5 ha terenie dawnych zakładów ,Norbelana" przy zbiegu ul. Żeromskiego i al. Mickiewicza.
  - Prace rozpoczniemy jesienią, a skończymy w ciągu dwóch lat - powiedział ,Dziennikowi" dyr. Krzysztof Armel z firmy ,Plaza", inwestora obiektu. - Podobne centra rozrywkowe, cieszące się dużym powodzeniem, zbudowaliśmy już między innymi w Czechach, na Węgrzech.
  Do 2004 roku ,Plaza", spółka z kapitałem zagranicznym, wybuduje 30 takich ośrodków w Polsce, w co zainwestuje ponad miliard dolarów. W łódzkim centrum handlowo-rozrywkowym znajdzie zatrudnienie ponad tysiąc osób. Koszt inwestycji w Łodzi obliczono na 100 mln dolarów.
  Według planu ponad 80 procent budynków dawnych zakładów ,Norbelana" zostanie wyburzonych. Pozostaną najbardziej efektowne fragmenty murów fabrycznych z czerwonej cegły: tkalni, przędzalni i magazynowni. Do budowy nowych obiektów użyta zostanie również czerwona cegła, by przypominały one dawną fabrykę.
  - Budynek będzie stanowił bryłę zamkniętą z wewnętrzną ulicą i sztucznym lodowiskiem w centrum - powiedział ,Dziennikowi" Tomasz Durniewicz, architekt z Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, autor projektu. - Powierzchnia centrum handlowo-rozrywkowego wyniesie 40 tysięcy metrów kwadratowych, tyle samo przypadnie na biurowiec i hotel czterogwiazdkowy ze 100 pokojami.
  Na parterze łodzianie będą mogli zrobić zakupy m.in. w delikatesach, sklepach z artykułami gospodarstwa domowego i sprzętu RTV, domu handlowym z odzieżą, obuwiem i kosmetykami. Pierwsze piętro zajmie kręgielnia z ośmioma torami i małym barkiem, multikino z ośmioma salami, salon gier symulacyjnych, restauracja i kawiarnia.
  Dla zwolenników mocnych wrażeń atrakcją będzie oglądanie filmów na ekranie trójwymiarowym Imax. W salonie gier komputerowych będą gry zamontowane w łódkach, na nartach, w samolocie, co zwiększy siłę doznań grających.
  Wszystkie budynki obiektu będą klimatyzowane. Bezpieczeństwo gości centrum zapewni całodobowa ochrona i monitoring obiektu za pomocą kamer. Dla zmotoryzowanych powstanie czterokondygnacyjny parking na 1500 samochodów.
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)