Wybierz region

Wybierz miasto

  Dworzec bez prądu

  Autor: Krzysztof Pasikowski

  2000-05-26, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Z powodu zaległości PKP w opłatach za energię elektryczną Zakład Energetyczny Łódź-Teren SA wyłączył wczoraj po południu dostawy prądu do dworca kolejowego w Łowiczu.

  Z powodu zaległości PKP w opłatach za energię elektryczną Zakład Energetyczny Łódź-Teren SA wyłączył wczoraj po południu dostawy prądu do dworca kolejowego w Łowiczu. Dług kolei wobec Zakładu Energetycznego Łódź-Teren wynosi ponad 8 mln zł.
  - Pociągi kursują zgodnie z rozkładem jazdy. Nie odcięto zasilania sieci trakcyjnej - powiedział Andrzej Pietrzak, naczelnik sekcji inżynierii ruchu w Łowiczu.
  - Już w kwietniu zapowiedzieliśmy dyrekcjom PKP z terenu dawnych województw: sieradzkiego, piotrkowskiego i skierniewickiego, że jeśli nie uregulują należności, to od 25 maja wstrzymamy dostawy energii dla pięciu obiektów kolejowych - stwierdził Stanisław Korbel, dyrektor ds. handlowych ZE Łódź-Teren.
  Wczoraj rano dyrekcja PKP zapewniła, że jeszcze tego samego dnia spłaci około 15 proc. długu - 1,5 mln zł. Ponieważ energetycy liczyli na spłatę przynajmniej połowy zadłużenia, o godz. 13 odcięli prąd na jednym z pięciu wytypowanych obiektów - na dworcu w Łowiczu. Przerwa w dostawie miała potrwać do godz. 20. Następne wyłączenia prądu zaplanowane są na poniedziałek i środę.
  - W dalszym ciągu poszukujemy sposobu uregulowania choćby części zaległości, który usatysfakcjonuje zainteresowane strony - skomentował wyłączenie prądu rzecznik PKP Roman Hajdrowski.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)