Dodatki do zasiłków rodzinnych

Autor: (kz)

2004-09-10, Aktualizacja: 2004-12-18 12:47 źródło: Express Ilustrowany

Można już składać dokumenty potrzebne do uzyskania podwyższonych świadczeń rodzinnych. Wprawdzie wypłaty zaczną się dopiero w październiku, ale urzędnicy już teraz przyjmują wnioski.

Można już składać dokumenty potrzebne do uzyskania podwyższonych świadczeń rodzinnych. Wprawdzie wypłaty zaczną się dopiero w październiku, ale urzędnicy już teraz przyjmują wnioski. Należy się z nimi zgłaszać do referatów świadczeń rodzinnych w delegaturach Urzędu Miasta.

– Wyższe dodatki dla samotnych rodziców dostanie ponad 20 tysięcy łódzkich rodzin – podaje Ewa Kittel, kierownik oddziału w Wydziale Organizacji, Kadr i Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta. – Dokumenty zaczęliśmy przyjmować natychmiast po opublikowaniu ustawy, by uniknąć pod koniec miesiąca długich kolejek.

Kolejki mogą natomiast ustawić się w likwidowanym Funduszu Alimentacyjnym, skąd każdy uprawniony musi wziąć zaświadczenie o tym, że pobierał świadczenie i w jakiej wysokości.

– Cały czas wydajemy zaświadczenia zainteresowanym – dodaje Jerzy Pietrasik z łódzkiego ZUS-u. – Jednak najlepiej termin wydania zaświadczenia uzgodnić telefonicznie, by urzędnicy wcześniej je wypisali. Zaświadczenia z Funduszu Alimentacyjnego wydawane są przy ul. Brzezińskiej 5/15 (dawny budynek „Feniksa”) pokój 48 i 51, I piętro, tel. 663-10-73, 663-10-74, 663-10-78, 663-10-79.

Sonda

Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.