Wybierz region

Wybierz miasto

  Daniel Dąbrowski I Piotr Kędzia wylatują do RPA - trening łódzkich lekkoatletów

  Autor: (pas)

  2006-01-05, Aktualizacja: 2006-01-05 04:54 źródło: Express Ilustrowany

  Utalentowani 400-metrowcy AZS Łódź, medaliści młodzieżowych mistrzostw Europy - Daniel Dąbrowski i Piotr Kędzia w poniedziałek lecą na trzy tygodnie do Republiki Południowej Afryki.

  Utalentowani 400-metrowcy AZS Łódź, medaliści młodzieżowych mistrzostw Europy - Daniel Dąbrowski i Piotr Kędzia w poniedziałek lecą na trzy tygodnie do Republiki Południowej Afryki.

  Co tam będą robić?

  Trener Krzysztof Węglarski: - Trenować w optymalnych warunkach z pozostałymi zawodnikami kadry olimpijskiej pod okiem szkoleniowca PZLA - Józefa Lisowskiego. W sumie na zgrupowanie w RPA poleci 8 osób, m.in. - Marek Plawgo.

  Czy łodzianie wystartują w zawodach sezonu halowego?

  - Jest taki plan, żeby wzięli udział w marcowych halowych mistrzostwach świata, które zostaną rozegrane w Moskwie. Czy tak się stanie przekonamy się po powrocie zawodników z Afryki i startach w kilku zagranicznych mityngach.

  Jak ocenia pan formę naszych medalistów?

  - Są w dobrej dyspozycji. Po obozie w Szczyrku i bieganiu po górach, przez ostatnie dni trenowaliśmy w Łodzi na obiekcie AZS. Chłopcy mieli okazję spotkać się z rodzinami i odrobić zaległości na uczelni.

  Co pan będzie robił, gdy pana podopieczni przebywać będą w Afryce?

  - Na brak pracy z pewnością nie będę narzekał. Z kadrą B, czyli najzdolniejszymi młodymi zawodnikami będę pracował w Spale.

  ***

  W piątek i sobotę w hali AZS przy ul. Lumumby odbędzie się mityng Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. W piątek od godz. 16 rozgrywane zostaną skoki wzwyż, w dal oraz trójskok. W sobotę od godz. 11 odbędą się biegi na 60 metrów i 60 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn we wszystkich kategoriach wiekowych. Impreza będzie głównym sprawdzianem formy dla młodych zawodników, których w dniach 27-29 stycznia czekają w Spale halowe mistrzostwa Polski juniorów.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)