Wybierz region

Wybierz miasto

  Charytatywny Cezary

  Autor: Renata Sas

  2000-05-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Już po raz drugi znany aktor Cezary Pazura wystąpi w Kutnowskim Domu Kultury z charytatywnym koncertem. Dochód z występu ma pomóc w remoncie zabytkowego, drewnianego kościoła w Pleckiej Dąbrowie, małej wsi na trasie z ...

  Już po raz drugi znany aktor Cezary Pazura wystąpi w Kutnowskim Domu Kultury z charytatywnym koncertem. Dochód z występu ma pomóc w remoncie zabytkowego, drewnianego kościoła w Pleckiej Dąbrowie, małej wsi na trasie z Kutna do Łowicza.
  Proboszczem tamtejszej parafii jest ks. Henryk Linarcik, który postanowił uratować popadający w ruinę zabytek. Remont, polegający na niemal całkowitej wymianie drewnianych elementów kościoła, wykonuje ekipa biegłych w sztuce ciesielskiej górali z Nowego Sącza, kierowanych przez Józefa Paczkę. Niestety, z powodu niedoboru pieniędzy w kościelnej kasie, górale musieli już kilka razy przerywać pracę. Okazało się, że remont kosztuje więcej niż szacowano i znacznie więcej, niż przekazał na ten cel generalny konserwator zabytków.
  Ksiądz Linarcik nie ustaje w staraniach o pozyskanie funduszy na dokończenie zbliżających się do finału robót. O wsparcie poprosił między innymi swojego byłego ministranta Cezarego Pazurę, co zaowocowało pierwszym koncertem charytatywnym w październiku ubiegłego roku. Tak jak wówczas, całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na remont świątyni. Cezary Pazura przyjedzie ze swoim programem i przyjaciółmi (m.in. Dariuszem Kordkiem) do Kutnowskiego Domu Kultury 2 czerwca.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)