Wybierz region

Wybierz miasto

  Bohaterowie uhonorowani

  Autor: (MGr)

  2000-08-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  W miniony poniedziałek, 7 sierpnia uhonorowaliśmy naszych kolejnych, łódzkich „zwyczajnych-niezwyczajnych”. Tym razem byli to policjanci.

  W miniony poniedziałek, 7 sierpnia uhonorowaliśmy naszych kolejnych, łódzkich „zwyczajnych-niezwyczajnych”. Tym razem byli to policjanci. Dwaj z nich: starszy sierżant Tomasz Śmietański i starszy sierżant Janusz Tworzowski w nocy z 6 na 7 lipca br. uratowali dzieci z płonącego mieszkania w kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 109. Trzeci - nadkomisarz Sławomir Sender kierował całą akcją.
  Funkcjonariusze zostali wysłani do pożaru, by zabezpieczyć miejsce zdarzenia i - jeśli zajdzie taka potrzeba - przeprowadzić ewakuację mieszkańców domu. W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, policjanci zastali czteroosobową rodzinę. Rodzice byli w szoku, dwoje dzieci w wieku 1 i 2,5 roku - spały. Mundurowi nie czekali na przyjazd strażaków: Narażając własne życie weszli do mieszkania i wynieśli stamtąd dzieci. Tylko dzięki nim obaj chłopcy dziś żyją. Lekarze uznali bowiem, że gdyby pomoc przyszła kilka minut później - reanimacja nic by już nie pomogła.
  Poniedziałkowa uroczystość - która jak zwykle odbyła się w restauracji „Grzegorski” przy ul. Piotrkowskiej 97 - była okazją do wspomnień. Nagrodzeni opowiadali zgromadzonym nie tylko o samym zdarzeniu przy ul. Piotrkowskiej, ale także o swojej codziennej, trudnej pracy policyjnej.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.