Wybierz region

Wybierz miasto

  Amfa nie dotarła do Szwecji

  Autor: st.

  2000-07-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  Dzięki kamerze, która utrwaliła przed Grand Hotelem transakcję narkotykami, w policyjne sieci wpadli kurierzy, którzy mieli przemycić do Szwecji półtora kilograma amfetaminy wyprodukowanej w Łodzi.

  Dzięki kamerze, która utrwaliła przed Grand Hotelem transakcję narkotykami, w policyjne sieci wpadli kurierzy, którzy mieli przemycić do Szwecji półtora kilograma amfetaminy wyprodukowanej w Łodzi. Śledztwo w tej sprawie jest już zakończone. Aktem oskarżenia, który wczoraj skierowano do Sądu Okręgowego w Łodzi, objęto
  6 osób: Bogdana J., mieszkającego na stałe w Szwecji, dwóch Węgrów - Istwana E. i Janosa E. (też z obywatelstwem szwedzkim) oraz trzech łodzian - Jana K., Dariusza D. i Pawła M.
  20 sierpnia zeszłego roku policjanci sfilmowali spotkanie oskarżonych w Grand Hotelu. Wczesnym popołudniem na hotelowy parking zajechały eleganckie auta z uczestnikami narkotykowego biznesu. Rozmowy odbywały się przy kawiarnianym stoliku.
  Potem policjanci śledzili przemykającą ulicami miasta „Hondę-Accord” z trzema oskarżonymi. Auto zatrzymało się w centrum Łodzi. Tu pośrednicy przeliczali pieniądze, każdy otrzymał swoją dolę.
  Dalsze interesy odbywały się przy ul. Rzgowskiej, w pobliżu restauracji Mc Donalds. Tu zajechały dwa auta - „Honda-Accord” i „Mercedes”, po czym ruszyły na Dworzec Fabryczny. Jeden z Węgrów wszedł na peron z torbą foliową w ręce. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci.
  W zarekwirowanej torbie było tekturowe pudełko, a w nim prawie półtora kg siarczanu amfetaminy. Policjanci zatrzymali Węgra, potem dotarli do pozostałych kurierów i pośredników. Decyzją łódzkiego sądu cała szóstka trafiła za kratki.
  W śledztwie ustalono, że narkotyk wyprodukowany został w Łodzi. W toku jest postępowanie przygotowawcze przeciwko Wiesławowi M., który na zlecenie jednego z oskarżonych z tej grupy wytworzył 3,5 kg siarczanu amfetaminy.
  W śledztwie oskarżeni nie przyznali się do winy.

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.