Wybierz region

Wybierz miasto

  Adwokat będzie sądzony w Łodzi

  Autor: (st)

  2000-08-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24 źródło: Express Ilustrowany

  Sąd Najwyższy zdecydował, że proces adwokata Zbigniewa M., oskarżonego o przyjęcie łapówki w wysokości 100 tysięcy złotych, toczyć się będzie w Łodzi. Z wnioskiem o osądzenie tej sprawy w innym mieście wystąpił 20 ...

  Sąd Najwyższy zdecydował, że proces adwokata Zbigniewa M., oskarżonego o przyjęcie łapówki w wysokości 100 tysięcy złotych, toczyć się będzie w Łodzi.
  Z wnioskiem o osądzenie tej sprawy w innym mieście wystąpił 20 czerwca br łódzki sąd argumentując, że Zbigniew M. przez sześć lat był sędzią, pełniącym m.in. funkcję przewodniczącego VI Wydziału Karnego (obecnie IV) , w którym są prokuratorskie akta tej sprawy.
  Sąd Najwyższy uznał, że argument ten nie jest przekonujący. Oskarżony miał związek z łódzkim wymiarem sprawiedliwości przed dwudziesty laty i nie może to wzbudzić niepożądanych podejrzeń.
  Na tej samej ławie obok adwokata zasiądą też lekarze (wśród nich biegły sądowy) i „klawisze”, także obciążeni „wziątkami” w nieco niższych kwotach. - Nie sposób przyjąć, aby pomiędzy orzekającym sędzią a adwokatem, biegłym czy pracownikiem służby więziennej mogły zachodzić stosunki rzutujące na obiektywizm w orzekaniu - uzasadnił swoje postanowienie Sąd Najwyższy.
  A zatem proces w tej sprawie, jednej z wielu wątków znanych pod kryptonimem „łódzkiej ośmiornicy” odbędzie się w Łodzi. Terminu jeszcze nie wyznaczono

  Sonda

  Czy masz zaufanie do Pogotowia Ratunkowego?

  • Nie (68%)
  • Tak (32%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.